ВИДЕО | Андоновиќ: Бајден подготвен да се сретне со Путин, Макрон бара од Киев да направи компромис со Русите

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека не планирал во блиска иднина да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, но дека во договор со сојузниците во НАТО е подготвен да разговара со рускиот претседател доколку тој покаже интерес и е подготвен да ја запре војната во Украина. За време на синоќешната средба со францускиот претседател …

ВИДЕО | Андоновиќ: Бајден подготвен да се сретне со Путин, Макрон бара од Киев да направи компромис со Русите Read More »