Tag : гемрнија

Вести Свет Слајдер

Меркел: Ограничувањата на фундаменталните права се удар врз демократијата, но тие беа неопходни

Слободен печат
Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ги опиша ограничувањата на фундаменталните права за време на пандемијата на коронавирусот како удар врз демократијата, но нагласи дека тие...