4 C
Скопје

Tag : гемијнг

Магазин Магазин слајдер Технологија

Заработката од видео игрите се зголемила за 21% за време на пандемијата

Слободен Печат
Приходите во индустријата за видео игри во Кина минатата година беа околу 43,2 милијарди долари, што е за 21% повеќе во однос на 2019 година,...