Tag : фото

Еспресо Убавина

И покажала на мајка и како со помош на шминка да изгледа 20 години помладо, а резултaтите ја оставиле без здив (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Кога станува збор за убавината, таа секогаш е прва во очите на набљудувачот, а шминката може само да ја нагласи. Стефани Ланг, австралиската бјути блогерка,...
Еспресо Шоу биз

Сопругата на францускиот актер целосно гола на насловната страница на „Photo“

Слободен печат
Францускиот актер Венсан Касел и неговата сопруга Тина Кунаки го очекуваат првото дете. Taa неодамна се фотографирала за насловната страница на магазинот „Photo“ целосно гола....
Еспресо Мода

Пролетна комбинација број 1: Французинките ја обожаваат, а ние ја копираме (ФОТО)

Слободен печат
Воопшто не е никаква тајна колку жени ширум светот ги обожуваат Французинките и нивниот лежерен, но префинет стил. А особено ги обожуваме кога ќе создадат...
Забава Магазин

Совршен хотел за љубителите на вино (фото)

Слободен печат
Долгоочекуваниот Four Seasons Resort & Residences Napa Valley, конечно ги отвара своите врати… Ова воедно ќе биде осмиот Four Seasons хотел во Калифорнија, а како...
Еспресо Мода

Фустани кои го заземаа модниот трон: Еве кои модели ќе владеат на улиците (ФОТО)

Слободен печат
Дека облеката не мора да биде минијатурна или прилепена за телото за да биде секси докажува и фустанот кој е омилен меѓу трендсетерките веќе неколку...
Забава Магазин

Величествен имот во Канада (ФОТО)

Цената на овој имот изнесува 5,4 милиони долари, а ние се согласуваме дека вреди за секој долар, зарем не? Сместен во Монтреал, во најпрестижниот дел...
Забава Магазин

Лондон прогласен за најдобар град во светот (ФОТО)

Слободен печат
Откако минатата година се најде на второто место после Париз, престолнината на Англија се искачи на тронот на овогодинешното рангирање… Оваа листа е базирана на...