Tag : фото

Магазин Магазин слајдер Сцена

На Ева Лонгорија не и пречи карантинот, погледнете со кого ужива (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Прекрасната Ева Лонгорија карантинот го поминува во домот заедно со семејството. Таа во изолацијата му се посвети на редовното вежбање и на она најубавото, на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Готвач од елитен ресторан, сега им готви храна на бездомниците (ФОТО)

Слободен печат
Главниот готвач во еден од најстарите и најелитни ресторанти во Белгија, Лионел Риголе, решил, да даде свој придонес во борбата со сиромаштијата која станува се...
Забава Магазин

Слика од парк стана хит поради милениче кое се крие на неа: Дали можете да го видите? (ФОТО)

Слободен печат
Фотографија на една жена од Велика Британија стана хит на Фејсбук, откако многумина  се обидуваа да го пронајдат домашното милениче кое се наоѓа на неа....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Популарната водителка позираше во проѕирна маица, лајковите не престануваат (ФОТО)

Слободен печат
Популарната италијанска водителка Дилета Леота по неколку недели во самоизолација се враќа на малите екрани. На радост на бројните обожаватели, водителката има повеќе од 6,2...
Магазин Сцена

Го понесе моментот: Раперот Дрејк за првпат со фановите сподели слика од својот двегодишен син (ФОТО)

Слободен печат
Канадскиот рапер Дрејк ја сподели првата фотографија од својот двегодишен син Адонис на социјалните мрежи. Славниот музичар во понеделникот на Инстаграм објави емотивна објава за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Свет

И македонското знаме ја осветли статуата на Исус Христос Искупителот во Рио де Женеиро (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.
Најпознатата знаменитост во Бразил, статуата на Исус Христос Искупителот во Рио де Жаниеро беше осветлена во средата со знамиња и пораки за надеж во солидарност...
Забава Магазин Скопје

Пејачката Јелена Розга позира во центарот на Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.
Минатата недела во Скопје се одржа 23. издание на Златна Бубамара на популарноста, а од регионалните ѕвезди, гостување и свој настап имаше хрватската поп пејачка...
Еспресо

Гвинет Палтроу знае како да рекламира: Ова мириса како мојата вагина! (ФОТО)

Слободен печат
Познатата американска актерка и пејачка Гвинет Палтроу, досега ја изненадуваше јавноста со своите бизарни потези и начини на кои се грижи за сопствениот изглед, меѓутоа...
Еспресо

Рита Ора ја покажа секси тетоважата на интимното место (ФОТО)

Слободен печат
Популарната пејачка Рита Ора (29), Новата Година ја дочека на јахта, а притоа на социјалните мрежи секојдневно објавуваше фотографии од бикини со кои буквално ги...
Еспресо Шоу биз

Адриана Лима докажа дека и без грам шминка изгледа прекрасно (ФОТО)

Слободен печат
Една од најуспешните манекенки во светот, Адриана Лима, веќе многу пати докажа дека и без грам шминка е вистинска убавица. Згодната Бразилка папараците ја сликале...