Tag : форум за мир

Вести Регион

ФОРУМ ЗА МИР ВО ПАРИЗ: Вучиќ на вечера со Макрон и повеќе шефови на држави и влади

Слободен печат
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва во Париз присуствува на вечера, која претседателот на Франција, Емуануел Макрон, им ја приредил на шефовите на држави, влади...