1 C
Скопје

Tag : форест гамп

Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Хенкс сам го финансирал снимањето на неколку сцени од „Форест Гамп“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Том Хенкс откри дека лично платил за некои делови од продукцијата на филмот „Форест Гамп“… Во интервјуто за емисијата „In Depth with Graham Bensinger“ актерот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Избран е најдобриот филмски лик на сите времиња: Неговиот широк спектар на емоции, ги освои срцата на гледачите!

Слободен Печат
Порталот „Ранкер“, кој сака да рангира работи, вклучува настапи на некои од најголемите актери на сите времиња во култни филмови, епски драми, комедии, акциони и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Почина авторот на романот „Форест Гамп“ според кој е направен и истоимениот филм!

Слободен Печат
Авторот на романот „Форест Гамп“, според кој е снимен холивудскиот филм во кој главната улога ја игра Том Хенкс, починал на 77-годишна возраст во својот...