• форца италија

Берлускони „се враќа од (политички) мртвите“, на 85 години го избраа за сенатор

Силвио Берлускони, лидерот на централнодесничарската партија „Форца Италија“, успеа да освои место во италијанскиот Сенат на вчерашните избори. 85-годишиот бизнис-магнат и политичар е избран во Монца, централна Италија, каде го поседува локалниот фудбалски тим. Станува збор за негова деветта изборна кампања. За неа, тој се активира и на ТикТок, каде собра 600.000 следбеници, во обид …

Берлускони „се враќа од (политички) мртвите“, на 85 години го избраа за сенатор Read More »