12.8 C
Скопје

Tag : Фонд на иновации

Вести Македонија

Османи: Со Проектот „Рефлексија 2030“ целиме кон стратешка артикулација на разните приоритетни области

Слободен печат
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска одржа средба со претставници на Фондот за иновации и технолошки развој, стартап заедницата и иноватори, МАСИТ и научните...