Tag : флавио бријаторе

Останатo Спорт

Хамилтон може да се „прошета“, Шумахер имаше посилна конкуренција

Слободен печат
Своите први две титули шампион на светот Шумахер ги имаше во болидот на Бенетон, а шеф на таа екипа беше Италијанецот Флавио Бријаторе. Поранешниот шеф...