24 C
Скопје

Tag : фк вардар

Спорт Фудбал

ИН МЕМОРИАМ: Слободан Вујчиќ – Брацо

Слободен печат
Како преставник на познатата маркетиншка компанија УФА МЕДИА од Германија, а потоа и на СВ-РСА и на Спорт 5 ги застапуваше телевизиските права на најпознатите...
Спорт Фудбал

Беласица ита кон опстанок во Прва лига

Слободен печат
Екипата на Беласица, ја оствари четвртата победа во последните шест кола и ги оживеа шансите за опстанок во Првата фудбалска лига. Овој пат со пресврт...
Спорт Фудбал

Вардарци ги бараат бодовите на Шкупи

Слободен печат
Срѓан Ивановиќ Тешко дека до крајот на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, тимот на Вардар ќе има сили да ја стигне предноста на Шкендија,...
Спорт Фудбал

Беласица не запира, му откина бод и на Вардар

Слободен печат
Струмичка Беласица не запира во Првата фудбалска лига, остана непоразена и во дуелот со најтрофејниот македонски клуб, Вардар,играјќи 1:1. Интересно е што Беласица во последните...
Спорт Фудбал

Беласица почна да победува фаворити

Слободен печат
Екипата на Беласица, изненадувачки, успеа во последните две кола од Првата фудбалска лига, да победи две екипи кои се наоѓаат на врвот од табелата. Откако...
Спорт Фудбал

Струмичкото дерби за Беласица

Слободен печат
Екипата на Беласица ја продолжува битката за опстанок и по триумфот во градското дерби против Академија Пандев. Беласица дури во четвртиот обид, со головите на...
Спорт Фудбал

Домашна задача за фаворитите

Слободен печат
Лидерот на табелата, Шкендија како и Вардар и Академија Пандев во денешното 29. коло од првата фудбалска лига, бодовите за заверка на пласманот во Европа,...
Спорт Фудбал

Дербито без голови, Работнички славеше во Тетово

Слободен печат
Вардар и Шкендија одиграа 0:0 во големото дерби на 28. коло во Првата фудбалска лига. Во четвртата меѓусебна пресметка сезонава, Шкендија остана непоразена, има две...
Спорт Фудбал

Вардар бара одмазда за два „сомнителни“ порази од Шкендија

Слободен печат
Екипата на Вардар денеска (16 ч.) во рамките на 28. Коло од Првата фудбалска лига да дојде до првата победа над лидерот на табелата, Шкендија....