24 C
Скопје

Tag : фк вардар

Спорт Фудбал

Управата на Вардар го турка клубот кон провалија,  планираат да ги „одјават“ фудбалерите и тренерите

Слободен печат
Хаотичната состојба во најтрофејниот македонски фудбалски колектив во која влогот буквално е преживување, денеска доби нова епизода која го бутка кон провалијата Откако неколку дена...
Спорт Фудбал

Почина Мирко Илиевски, легендата на фудбалскиот клуб Вардар

Слободен печат
На 83-годишна возраст почина Мирко Илиевски, фудбалерот кој со Вардар имаше славни моменти, еден од најдобрите стрелци на клубот. Еден од најзаслужните фудбалери за освојување...
Спорт Фудбал

„Комити“: Симната е забраната за трансфери во ФК Вардар!

Слободен печат
Во изминатиот период верната навивачка група „Комити“ преку социјалните мрежи стана главниот извор на информации кога е во прашање фудбалскиот клуб Вардар. После успешната акција...
Спорт Фудбал

„Комити“: Добивме уверување дека Самсоненко ќе си ги регулира обврските!

Слободен печат
В сабота е закажан натпреварот од 24 коло во Првата македонска лига помеѓу екипите на Вардар и Шкендија со почеток од 15.00 часот. Верната навивачка...
Спорт Фудбал

„Комити“: Гледате ладнокрвно како тоне она што на многумина од нас ни е светост!

Слободен печат
Верните „Комити“ и натаму се прашуваат до кога ќе трае неизвесноста околу иднината на фудбалскиот клуб Вардар… Тие со својата успешна акција во изминатиот период...
Спорт Фудбал

ВИДЕО | Миленковски од „Комити“: Кога има љубов кон клубот се е возможно – ова е прв случај навивачка група да го распродаде стадионот

Слободен печат
Кризата во ФК Вардар не е од сега, таа настапи уште при крајот на минатата сезона и почетокот на оваа. Клубот ја стартуваше со големи...
Спорт Фудбал

Комити: ФК Вардар е исфлен од својот дом на улица

Слободен печат
Верните навивачи на Вардар, Комитите денеска повторно се огласија во јавноста со соопштение бидејќи фудбалерите на „црвено-црните“ немаат дозвола да тренираат во тренинг центарот на...
Спорт Фудбал

„Комити“ со успешна акција: Рекордно продадени 33,381 билет за спас на ФК Вардар!

Слободен печат
Верните „Комити“ и во најтешките моменти секогаш се покажуваат на врвно ниво, во овој случај успешна беше нивната акција „Купи билет за спас на ФК...
Слајдер Спорт Фудбал

Шилегов: Бараме партнери за Вардар, но Самсоненко да си ги исплати долговите

Слободен печат
Самсоненко минатата година се откажа од Вардар со образложение дека повеќе не може да вложува во клубот, но се обврза дека до 31. декември 2020...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Интервју со новиот тренер на Вардар Никола Илиевски-Џиџи: Нема место за жалопојки, ќе ја истераме работата до крај

Благоја Георгиевски
Накогашниот македонски селектор Никола Илиевски – Џиџи се нафати во последен миг да застане на кормилото на Вардар, кој задоцнето во минута до дванаесет започна...