Кузманов: Виница живее за фудбалот, успесите на првата екипа носат нови моменти

ФК Слога 1934 Виница игра одлично досегашниот дел од Втората лига – Исток каде што после 10 кола се наоѓа на првото место со 25 бодови, и со успешните резултати најавува дека има амбиции за влез во Првата лига. На последниот меч играчите предводени од тренерот Никола Кузманов како гости на Игралиштето Могила го совладаа …

Кузманов: Виница живее за фудбалот, успесите на првата екипа носат нови моменти Read More »