Tag : фиона феро

Останатo Спорт

„Ролан Гарос“: Карењо Буста е наредниот ривал на Ѓоковиќ

Слободен печат
Во последниот осминафинален меч во машка конкуренција на грен слем турнирот во Париз, Пабло Карењо Буста со 3:0 го елиминираше Даниел Алтмајер. За два часа...