Tag : филмска потера

Вести Свет

Филмска потера во Виена: Полицијата била принудена да пука за да запре тинејџер кој украл автомобил

Слободен печат
Минатиот викенд, на улиците во главниот град на Австрија се случила вистинска филмска потера. Се започнало кога еден тинејџер (16), украл автомобил од бензинска пумпа...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ФИЛМСКА ПОТЕРА ПО СРБИН НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА: По 20 минути успеале да го фатат (ВИДЕО)

Слободен печат
Вистинска драма се одвивала синоќа во Хрватска, недалеку од одморалиштето Јањче на автопатот А1, кога полицијата не можела да запре Србин со сомнително возило, пренесува...