Tag : филипс

Вести Свет

ЕУ ќе набавува респиратори за болниците од „Филипс“

Слободен печат
Холандскиот производител на електронски уреди „Филипс” потпиша договор со Европската унија за купување респиратори за болници во Европската унија, соопштија денеска портпароли на ЕК и...