• Филип Крајиновиќ

Ѓоковиќ не може сè сам: Хрватска ќе игра за трофејот во Дејвис купот

После своите победи во сингл мечевите, Хрватска и Србија за конечна победа во полуфиналето на Дејвис купот одлучуваа во двојки. А таму Хрватите за победа од 2:1 славеа благодарение на Никола Мектиќ и Мате Павиќ кои со 7:5 и 6:1 за еден час и 13 минути игра во Мадрид (Шпанија) беа подобри од првиот светски …

Ѓоковиќ не може сè сам: Хрватска ќе игра за трофејот во Дејвис купот Read More »