-7 C
Скопје

Tag : фиктивен брак

Вести Регион Слајдер

По 10.000 евра им земале на Балканци за фиктивен брак, уапсени Срби во Австрија

Слободен печат
Австриската полиција послед подолга истрага разби организирана група, предводена од државјани на Србија, која посредувала во склопување фиктивни бракови за граѓаните од Балканот, кои на...