• фиба челенџер

Прва победа за младите кошаркарки на ФИБА-челенџерот во Софија

Женската јуниорска кошаркарска репрезентација во четвртиот натпревар на ФИБА-Челенчер турнирот кој се игра во Софија, ја оствари првата победа. Избраничките на селекторот Јелена Антиќ ја победија Албанија со 61:49 притоа прикажувајќи ја најдобрата игра досега на турнирот. Од самиот почеток ја имаа контролата над играта и над резултатот. И доколку немаше мало опуштање во последната …

Прва победа за младите кошаркарки на ФИБА-челенџерот во Софија Read More »