• ференц пушкаш

Лајпциг на неутрален терен ќе го пречека Ливерпул во Лигата на шампионите

Првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите помеѓу Лајпциг и Ливерпул ќе се игра на неутрален терен, во Будимпешта. Германските власти неодамна го одбија барањето на Лајпциг да му се издаде посебна дозвола на Ливерпул за да може да допатува во Германија и натпреварот да се игра на Ред Бул Арената. Германските власти поради …

Лајпциг на неутрален терен ќе го пречека Ливерпул во Лигата на шампионите Read More »