4 C
Скопје

Tag : фаусто гресини

Останатo Спорт

Поранешен светски шампион во мотоциклизам ја загуби битката со коронавирусот

Слободен печат
Поранешниот двократен светски шампион во мотоциклизам во категоријата до 125 кубни сантиметри, Италијанецот Фаусто Гресини, почина денеска во Болоња, по компликациите предизвикани од коронавирусот. Гресини...