• Фатмир Битиќи

Битиќи: Посветени сме да создадеме солидарно и правично општество за сите

Градењето домови за оние кои се соочуваат со потешкотии, е една од најхуманите акции кои можат да се направат, изјави денеска вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи за време на настанот на граѓанската организација „Habitat for Humanity”, при кој беа посетени новите објекти со вкупно 48 станови за …

Битиќи: Посветени сме да создадеме солидарно и правично општество за сите Read More »