Фатиме Фетаи Archives - Page 2 of 2 - Слободен печат

Tag : Фатиме Фетаи

Хроника

Во Кривичен треба да продолжи судењето за „Монструм”

МИА агенција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметот „Монструм” на СЈО, за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012...
Вести Македонија

Фетаи: Секој предмет на којшто работев е чист и не е вмешан во криминал

Слободен печат
По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Титаник 3″ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО),  Обвинителката Фатиме Фетаи за „ТВ21″ изјави дека секој предмет на којшто...
Хроника

Јанева не ги дава Фетаи и Бубевски од „Титаник 3“

Горан Наумовски
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска одлучи да го одбие барањето на адвокатот Еленко Миланов, бранител на обвинетиот Исмет Гури во случајот на СЈО познат...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Фетаи не сака да се меша во работата на ОЈО

Горан Наумовски
Обвинителката при СЈО, Фетаи рече дека СЈО непречено работи на случаите кои се во нивна надлежности и додаде: Еве денеска сме на судењето за „Титаник...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Фатиме Фетаи: Сочно ја опцув Јанева поради нејзината наредба за претрес

Слободен печат
-Сочно опцув и тргнав во нејзината канцеларија за да видам зошто како обвинители кои 4 години се бориме за СЈО сега по нејзина наредба треба...
Вести Македонија

Фатиме Фетаи: Јас сум обвинителка, а не осомничена за да ме претресуваат

Слободен печат
Обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во зградата на СЈО била запрена од полицаецот кој се повикал на наредба од шефицата Катица Јанева, дека сите вработени...
Вести Македонија

Eл Чека до Фатиме Фетаи: Не верувам дека си го заборавила моментот на сината чанта

Слободен печат
Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ на својот Фејсбук профил сподели фотографија и статус во кои се споменува...
Вести Македонија

Алтернатива на Африм Гаши ја предлага Фатиме Фетаи за шефица на новото обвинителство

Слободен печат
Сега, кога треба да се избира новото име за управување со новото Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока, ја предлагаме обвинителката Фатиме Фетаи...
Вести Македонија

Фатиме Фетаи прослави роденден, еве на што дуваше свеќички (ФОТО)

Слободен печат
Специјалната обвинителка, Фатиме Фетаи, го прослави 34 роденден. Главниот уредник на ТВ 24, Огнен Јаневски со друштвото на полноќ и приредија големо изненадување на обвинителката....