4 C
Скопје

Tag : европско првенство до 19 години

Спорт Фудбал

УЕФА го откажа ЕП до 19 години и во машка и во женска конкуренција

Слободен печат
Европската фудбалска федерација поради пандемијата на коронавирусот денеска донесе одлука да го откаже Европското првенство до 19 години и во машка и во женска конкуренција....