• европски предлог

Вашингтон е загрижен: Косовската опозиција е против Европскиот договор за Косово

Изјавите на лидерите и функционерите на опозициската Демократска партија на Косово и Демократскиот сојуз на Косово во врска со предлогот на ЕУ за нормализација на односите меѓу Косово и Србија „не соодветствуваат со поддршката на САД за тој предлог“, изјави денеска неименувана портпаролка на американската Амбасада во Приштина, пишува gazeta10.com. Портпаролката изрази загриженост за овие …

Вашингтон е загрижен: Косовската опозиција е против Европскиот договор за Косово Read More »