6 C
Скопје

Tag : Евробаскет 2022

Кошарка Спорт

Естонскиот селектор одбра 15 кошаркари за квалификацискиот турнир во Перм

Слободен печат
Селекторот на кошаркарската репрезентација на Естонија, Јука Тоијала одлучи на квалификацискиот турнир во Перм, Русија, да настапи со 15.кошаркари, а се надева дека во тимот...
Кошарка Спорт

Вајли: Воопшто не се двоумев да кажам „ДА“, на Македонија“

Слободен печат
Процедурата за неговото добивање македонско државјанство дефинитивно е завршена на време, и тој е веќе регистриран во канцеларијата на ФИБА. – Во оваа прилика сакам...
Кошарка Спорт

Проблеми за селекторот Тодоров, Ѓуроски позитивен на корона и не игра во Талин

Слободен печат
Репрезентативното крило доби позитивен резултат на задолжителниот ПЦР тест кој го направи по враќањето во Аликанте. – За жал, нема да можам да му помогнам...