23.8 C
Скопје

Tag : еурофамр пелистер

Ракомет Спорт

Е. Пелистер си закажа пресметка со Вардар за трофејот во Купот

Слободен печат
Екипите на Е. Пелистер и Вардар ќе играат во финалето на ракометниот Куп на Македонија, откако битолчани без многу мака го совладаа Бутгел со 38:23....
Ракомет Спорт

Е. Пелистер го совлада Бутел, Кастратовиќ дебитираше со победа на клупата на Пролет

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер ја оправдата фаворитската улога во дуелот со Бутел и славеа со 26:29. Домашниот тим му даде силен отпор на фаворитот но...