15 C
Скопје

Tag : ерофлот

Вести Свет

Дојава за бомба во руски авион кој слета на аеородромот „Џон Кенеди“ во Њујорк

И.И.
Њујоркшката полиција не потврдила присуство на експлозивна направа во авион на руската компанија Аерофлот, кој вчера на аеродромот Џон Ф.Кенеди слета од Москва. Аеродромската служба...