-7 C
Скопје

Tag : ентони тати

Вести Свет

Трамп ја повлече номинацијата на генералот Ентони Тати

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп ја повлече номинацијата на бригадниот генерал во пензија Ентони Тати, кој поранешниот американски претседател Барак Обама го нарече „терористички лидер”, за...