17.8 C
Скопје

Tag : ендру џексон

Вести Свет

Обвинети четворица мажи за обидот да ја урнат статуата на поранешниот американски претседател Ендру Џексон

Слободен печат
Американските власти обвинија четворица мажи за минатонеделниот обид да ја урнат статуата на поранешниот американски претседател Ендру Џексон во близина на Белата куќа во Вашингтон....
Вести Свет

Трамп им се заканува на демонстрантите со сила: Нема да ги уривате нашите споменици! (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот Доналд Трамп рече дека ќе издаде извршна наредба по прашањето на американските историски споменици, додека движењето за отстранување на спомениците кои активистите ги сметаат...
Вести Свет

Демонстранти се обидоа да го урнат споменикот на Ендру Џексон, полицијата ги спречи (ВИДЕО)

Слободен печат
Демонстранти се обидоа да го урнат споменикот на Ендру Џексон, седмиот претседател на САД, синоќа во парк во близина на Белата куќа, но полицијата ги...