23.8 C
Скопје

Tag : Енди Мареј

Останатo Спорт

Мареј мора под итно да ја прекине кариерата!

Слободен печат
Специјалистот од клиниката во Цирих (Швајцарија), Хан Ридигер рече дека британскиот тенисер Енди Мареј треба да прекине да се занимава со тенис, бидејќи би можел...
Останатo Спорт

Прва титула за Мареј по операцијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Во неделата британскиот тенисер во решавачкиот меч за титулата успеа да го совлада Станислас Вавринка од Швајцарија со резултат 2:1 по сетови 3:6, 6:4 и...
Останатo Спорт

Му „пукна“ филмот на Мареј: Зборувам со судијата, „ЗАМОЛЧИ“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во текот на мечот од 1/16 финалето помеѓу италијанскиот и британскиот тенисер имаше и тензични моменти. Во третиот одлучувачки сет при резултат 5:5 Фоњини викна...
Останатo Спорт

ПОРАДИ ЛОША ИГРА: Тенисер самиот си удираше шлаканици! (ВИДЕО)

Слободен печат
Британскиот тенисер Енди Мареј забележа победа на стартот од Мастерс турнирот во Шангај против Хуан Игњасио Лондеро со 2:6, 6:2, 6:3. Лондеро го доби првиот...
Останатo Спорт

Најглупавиот потег во историјата на тенисот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лопез кој што има толку големо искуство од тениските терени, секако не смее да си дозволива таков „аматеризам“. Шпанецот Лопез во дуелот против Кубот/Мело после...
Останатo Спорт

Енди Мареј се враќа во Синсинати!?

Слободен печат
Шкотот игра во парови во последно време, откако ја освои титулата во Квинс со шпанскиот ветеран Фелисијано Лопез. Мареј, кој се здружи со Серена Вилијамс...