ВИДЕО: Историски меч, Енцо Перез како голман е херојот на Ривер!

Доцна синоќа групната фаза од „Копа Либертадорес“ ни донесе седум натпревари, од кои најмногу внимание привлече оној кој го одиграа екипите на Ривер плејт и Индепендиенте Санта Фе. Аргентинскиот клуб славеше против колумбискиот претставник со резултат 2:1, а треба да се одвои фактот дека во редовите на Ривер имаше повеќе од 20 позитивни случаи на …

ВИДЕО: Историски меч, Енцо Перез како голман е херојот на Ривер! Read More »