Tag : емре џан

Спорт Фудбал

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат
„Милионерите“на неколку часа пред првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите против ПСЖ, го потврдија трансферот на Емре Џан од Јувентус. Германскиот репрезентативец потпиша четиригодишен...
Спорт Фудбал

Емре Џан од Јуве на позајмица во Борусија Дортмунд! (ФОТО)

Слободен Печат
Играчот од средниот ред на Јувентус, Емре Џан на последниот ден од зимскиот преоден рок одлучи да замине на позајмица во Борусија Дортмунд. Ќе биде...
Спорт Фудбал

Стратегијата на Јувентус за Пол Погба!

Слободен печат
Јувентус сака повторно да соработува со Пол Погба, а во тој трансфер Емре Џан или Адриен Рабио би можеле да бидат како дел од размената...
Спорт Фудбал

Алегри во „пакет“ со двајца играчи на „Олд Трафорд“!?

Слободен печат
Се најавува заминување на досегашниот менаџер на „црвените ѓаволи“, Норвежанецот Оле Гунар Солксјер доколку резултатите под итно не се променат, а италијанските и англиските медиуми...
Спорт Фудбал

Незадоволни, бараат играчите да си одат од Јувентус!

Слободен печат
Незадоволни од сето тоа што се случуваше во изминатиот период, Марио Манџукиќ и Емре Џан побараа уште во јануари да си заминат од италијанскиот шампион....
Спорт Фудбал

Германецот бесен на Јуве: Го одбив ПСЖ, а како ми вратија

Слободен печат
Германецот е разочаран од новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари кој не го пријави за настап во Лигата на шампионите. Ова е јасен знак дека...