18.8 C
Скопје

Tag : Ема Коронел Аиспуро

Вести Свет Слајдер

Сопругата на наркобосот Ел Чапо се изјасни за виновна за трговија со дрога

Слободен печат
Сопругата на озлогласениот мексикански нарко-бос Хоакин Ел Чапо Гузман се изјасни за виновна по голем број обвиненија, вклучително и за трговија со дрога. Триесет и...