4 C
Скопје

Tag : Ема Коронел Аиспуро (31)

Вести Свет

Сопругата на Ел Чапо останува во притвор

Илинка Иљоска
Американски федерален судија денеска одлучи сопругата на водачот на мексиканскиот наркокартел, Хоакин Ел Чапо Гузман, да остане привремено во притвор, откако беше уапсена и обвинета...