18 C
Скопје

Tag : елизабета шелева

Вести Култура

ВИДЕО | Шелева: Богомил Ѓузел е македонски писател но неговото творештво има универзален предзнак и доправа ќе се проучува и надвор од нашите граници

На 22 април почина академик Богомил Ѓузел, поет, драмски писател, есеист, раскажувач, преведувач. Во разговор за Утрински брифинг, професорката Елизабета Шелева потсети на неговото творештво,...