Tag : ел чека

Македонија

Повреден братот на Ел Чека (ФОТО)

Братот на Ел Чека, Блерим Ахмети денеска е повреден од Исмет Гури од ДУИ, сведочи мајката на нападнатиот. Нападот се случил пред почетокот на протестот...
Вести Македонија

Таргет на Ел Чека е Ахмети, но и Заев, бидејќи го брани коалицискиот партнер

Кичевецот Ел Чека кој од САД објавува прислушувани разговори на социјалната мрежа Фејсбук, првично е насочен кон Али Ахмети, но подготвен е да се пресмета...
Вести Македонија

ЛАJM: ДУИ му спрема атентат на Ел Чека ?

Слободен печат
Шеќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, во правосудните органи на САД пријавил дека против него се подготвувал атентат, велат извори на весникот Лајм. Според овој извор,...
Вести Македонија

Ел Чека до Заев: Да ти ги *бам законите на таа држава што ги ослободува криминалците!

Слободен печат
Ел Чека му одговори на премиерот Заев. Постирајќи видео од прес конференцијата во Влада, Ел Чека на фејсбук напиша: „Најдобар брате мој, ја превртуваме државата“....
Вести Македонија

Заев би му се јавил на Ел Чека да го праша зошто објавува „бомби“ само за Ахмети

Слободен печат
Не знам зошто Ел Чека објавува разговори само за Али Ахмети, дајте ми телефон ќе му се јавам и ќе го прашам, рече на денешната...
Вести Македонија

Ел Чека на Фејсбук му се закани на Ахмети: Албанската крв ќе те убие Антиќу!

Слободен печат
„Бомбашот“ Ел Чека повторно се огласи на Фејсбук, овојпат тој му упатува директни закани на лидерот на Дуи, Али Ахмети, како одговор на неговиот вчерашен...
Вести Македонија

Ахмети: Зошто не се објавуваат приватни разговори за СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ?

Слободен печат
Лидерот на ДУИ Али Ахмети синоќа во Сарај, каде што се бираше претседател на огранокот на ДУИ за Сарај, во својот говор зборуваше за „бомбите“...
Вести Македонија

Заев: Може Ел Чека е следниот премиер

Мими Шушлеска Петкова
Премиерот Зоран Заев на денешната прес-коференција рече дека власта сака со новиот закон Специјалното јавно обивнителство да се врати во јавно-обвинителскиот систем, да остане финансиската...
Вести Македонија

Ел Чека објави нова „бомба“, овојпат за братот на Али Ахмети и Муса Џафери

Слободен печат
На фејсбук-профилот на Ел Чека  синоќа одекна нова аудио „бомба“, во која, наводно се слушаат гласовите на Фекри Ахмети, братот на Али Ахмети и Муса...
Вести Македонија

Ел Чека до Заев: Кога ќе му се јавиш на Трамп осигурај се дека ќе биде тој!

Слободен печат
Ел Чека, по последната објава на „бомба“ за убиството на Мартин Нешковски и откако слушна дека премиерот Зоран Заев ќе побара негово апсење, со провокативен...