15.8 C
Скопје

Tag : експлозивна

Вести Свет Слајдер

Во близина на Капитол пронајдена најмалку една експлозивна направа

МИА Агенција
Најмалку една експлозивна направа била пронајдена во близина на Капитол за време на демонстрациите на приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп. Полицијата соопшти дека тоа...