5 C
Скопје

Tag : експлозијата во пристаништето

Вести Свет

Либанскиот премиер: Транспарентно се справив со експлозијата во пристаништето во Бејрут

И.И.
Либанскиот премиер Хасан Диаб денеска изјави дека неговата совест е чиста во случајот со експлозијата во Бејрут на 4 август, откако судијата што ја истражува...