13 C
Скопје

Tag : екран

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Технологија

Синдром на компјутерски вид: Што се случува со очите после 3 часа гледање во екран?

Слободен печат
Синдромот на компјутерски вид е посебна медицинска состојба која е поврзана со зависноста на поединецот од дигитални уреди, како што се компјутери, мобилни телефони, видео...
Магазин Технологија

Досега на пазарот нема ваков смартфон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во светот има неколку компании за кои со гаранција можеме да кажеме дека ги имаат најдобрите смартфони, сепак добија силна конкуренција од еден кинески производител....
Забава Магазин Технологија

Телефоните СЕКОГАШ паѓаат на екранот, тоа сега е и докажано – Научниците откриваат ЗОШТО тоа се случува

Слободен печат
Можеби ова не мора да ви го кажуваме и веројатно и сами сте приметиле дека луѓето не можат да го тргнат погледот од својот телефон....
Магазин Технологија

Никогаш видено решение: Samsung Galaxy S11 ќе има целосно иновативен лизгачки екран (ФОТО)

Слободен печат
Samsung на годишно ниво поднесува барања за голем број патенти, кои мораат или не мораат да се најдат во идните уреди или технологии на оваа...