Tag : еј-би-си њус

Вести Свет

Новинар на Еј-Би-Си отпуштен откако извести дека сите деца на Коби се наоѓале во хеликоптерот

Слободен Печат
Уште еден новинар во САД доби отказ поради погрешно известување за трагичната хеликоптерска несреќа во која животот го загуби НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата...