Tag : еивинд танген

Ракомет Спорт

Светски вицешампион наскоро во дресот на Вардар? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Се шпекулира името на Еивинд Танген како ново можно засилување за македонскиот ракометен шампион Вардар. Норвежанецот игра на позицијата десен бек, 27-годишниот играч со својата...