Tag : Едвин ван дер Сар

Спорт Фудбал

Легендарниот голман ќе биде нов спортски директор на Јунајтед

Слободен печат
Манчестер јунајтед е многу близу до пронаоѓање на конечно решение за функцијата спортски директор. Моментно никој не ја извршува оваа функција, туку надлежностите ги има...
Спорт Фудбал

Потпиша за Ајакс и веднаш доби казна за долгиот јазик (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот голман Кјел Шерпен од следната сезона ќе го носи дресот на холандскиот гигант Ајакс но по потпишувањето на договорот мораше да „одработи“ уште една...