• едуард менди

Челси одби ова лето да го донесе Донарума на „Стемфорд бриџ“

Актуелниот европски шампион Челси изминатото лето имаше можност да го донесе голманот на Милан и на италијанската репрезентација, Џанлуиџи Донарума, но одлучија да му веруваат на сегашниот голман Едуард Менди. Најдобриот играч на Европското првенство му бил понуден на Челси кога си заминуваше од Милан и тоа со можност на „Стемфорд бриџ“ да пристигне како …

Челси одби ова лето да го донесе Донарума на „Стемфорд бриџ“ Read More »