• еди рама

Рама повторно во лежерен стил: Син костум и бели „старки“ (ФОТО)

Премиерот на Албанија, Еди Рама е познат по својот лежерен стил, а тоа го докажа и денеска во Лондон, каде учествува на форумот „Инвестициски можности во брзорастечкиот регион“ во организација на „Фајненшл тајмс“ посветен на земјите од Западен Балкан. Рама овојпат носеше син костим и бела кошула кои ги искомбинира со бели „старки“. Албанскиот премиерот …

Рама повторно во лежерен стил: Син костум и бели „старки“ (ФОТО) Read More »