• е. пелистер 2

Петровиќ потпиша нов договор, Трајкоски и Ѓукиќ го напуштија Е. Пелистер 2

Ракометниот клуб Е. Пелистер ја известува јавноста дека двајца ракометари на крајот на сезоната ќе го напуштат клубот на истек на договорот. Од следната сезона дресот на Е. Пелистер 2 нема да го носат голманот Благојче Трајкоски и српското десно крило Милан Ѓукиќ. Битолскиот клуб искрено им се заблагодарува на професионалниот пристап и залагањето во …

Петровиќ потпиша нов договор, Трајкоски и Ѓукиќ го напуштија Е. Пелистер 2 Read More »