8 C
Скопје

Tag : дрѓавен удар

Вести Регион Слајдер

Воздушниот простор на Албанија е вон контрола: Рама обвинува за бид за државен удар

Слободен печат
Воената полиција и силите за брза интервенција се вклучија во обезбедувување на аеродромот во Тирана. Ова доаѓа поради штрајкот што денеска го започнаа контролорите на...