Tag : Драгана Мирковиќ.

Забава Магазин

Жан Клод Ван Дам и упати порака на српската пејачка Драгана Мирковиќ: Бакнежи, ми недостигате! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познато е дека пејачката Драгана Мирковиќ и нејзиниот сопруг Тони се добри пријатели со актерот Жан Клод Ван Дам и поради тоа тие меѓусебно си...
Еспресо Шоу биз

Ван Дам славеше роденден во дворецот на Драгана Мирковиќ

Слободен печат
Драгана Мирковиќ и нејзиниот сопруг Тони Бјелиќ се добри пријатели со Ван Дам, па не го криеја воодушевувањето кога Ван Дам изразил желба да го...
Вести Еспресо Некатегоризирано

Ван Дам сподели песна од српската пејачка Драгана Мирковиќ

Горан Наумовски
Светски познатиот актер, Жан Клод Ван Дам, ги запали социјалните мрежи откако сподели нова песна од српската фолк пејачка Драгана Мирковиќ. „Драга Драгана, горд сум...