17.8 C
Скопје

Tag : драган малинковски

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Малиновски за СП: Ајде да им дадеме пари и сè што им треба на ДКСК, па да цениме колку се борат со корупцијата

Дали ќе се искорени корупцијата во Македонија или не зависи од политичката волја да се создадат квалитетни институции, оценува адвокатот Драган Малиновски, поранешен антикорупционер. Според...