Партизан го освои турнирот „Драган Данилов – Цевка“

Во финалето на собирот во СЦ „Јане Сандански“, белградските „црно-бели“ беа подобри од бугарскиот Минор 2015 со резултат (81:56) Со доделување на медалите на најдобрите кошаркари заврши меѓународниот турнир „Драган Василов – Цевка“. А победник на третото издание на традиционалниот собир во Скопје е екипата на Партизан од Белград, која во финалниот натпревар ја оправда улогата …

Партизан го освои турнирот „Драган Данилов – Цевка“ Read More »